İlaçlama Yöntemlerimiz


KAPALI ALAN İLAÇLAMASI
YÜRÜYEN ZARARLILAR (Hamamböceği, tahta kurusu, karınca,pire vb.)

İnsan ve gıda bulunan tüm ortamlarda;

1) Bait Enjeksiyon Yöntemi:

Hazırlanmış özel preparatlar haşerelerin bulunduğu ortamlara enjekte edilir.

2) Bait Box Yöntemi:

Haşereleri cezbedici böcek yemlerinin uygun yerlere yerleştirilmesidir. Enjeksiyon yapılamayan yerlerde kullanılır.

3) Pulverize İnsektisit Yöntemi:

Mikrokapsül formülasyon (CS) şeklinde havaya karışmayan insektisitler kullanılır.

***Burada ilk üç uygulama etrafı kirletmez; gaz haline geçmez; insana ve çevreye karşı tamamen zararsızdır. Uygulama yapılırken kurumunuzun hiçbir işi durmaz; hiçbir şekilde tedbir alınması gerekmez.

4) ULV Yöntemi:

İlaçların 20-30 mikron çapında partiküllere bölünerek püskürtülmesi yöntemidir. Yoğun haşere bulunan ortamlarda 2-3 saat kapatma ve havalandırma işlemleri uygulanır.

KEMİRGENLER (Fare, sıçan vb.)

Kurum dış ana kanallarından başlamak üzere; logar ve büyük kanallarda uzaklaştırma (repellent) , küçük ve tesis içindeki kanallarda blok istasyonları, kurum içinde yemekhanelerde, mutfaklarda ve üretim istasyonlarında estetik istasyonlar içerisinde afrodizyak yemler ve mekanik traplar kullanılır. Fındık fareleri için de estetik traplar (mouse master) ve yem istasyonları içerisinde, Bitrex ihtiva eden, WHO onaylı, Sağlık Bakanlığı ruhsatlı 2. ve 3. jenerasyon oral antikoagülant yemler kullanılır.

AÇIK ALAN (VEKTÖR KONTROL)
UÇAN ZARARLILAR

1- Karasinek Mücadelesi:


İnsan ve gıda bulunan ortamlarda, uygun yerler boyanarak veya boyanmış kutular yerleştirilerek; çöp kutuları ve konteynırlar ile tesis binalarının dış yüzeyleri kalıcı ilaçlarla 30 günlük periyotlar halinde pulverize insektisit yöntemi ile ilaçlanır.

2- Sivrisinek ve Larva Mücadelesi:

Sivrisinek ana üreme noktaları olarak kanalizasyon, logar ve açıkta birikmiş durgun sularda ve birikmiş foseptiklerde biyolojik larvasit uygulamaları yapılır. Periyotlar ortalama 15 gündür.

3- Uçkun Mücadelesi:

Gündüz : Ergin sineklerin dinlenme pozisyonlarında saklanma odakları tespit edilir; bu alanlarda kalıcı çalışmalar yapılır. Buradaki uygulama periyotları teknik personelin gözlemleri sonucu elde edilen bulgulara göre, sorunu kaynağında yok etmek amaçlıdır.

Akşam: Gün batımını müteakiben (rüzgar ve yağmur durumuna göre), araç üstü veya sırt ULV cihazlarıyla insan ve çevreye zararsız, aynı zamanda formülasyonu ile ilgili direnç gelişmemiş, halk sağlığı alanında kullanılmak üzere ruhsatlı insektisitler, kurumunuzun veya firmanızın istediği periyotlarda uygulanır.
 

Böcek Türleri

Vizyonumuz

Ülkemiz insanlarına daha sağlıklı ve daha mutlu bir yaşam sürdürebilmeleri için kaliteli, güvenilir ve en uygun maliyetli hizmetleri sunmaktır.

İletişim

Güven Haşere İlaçlama Merkezi
Adres: Çay Mah. Uzun Çarşı No:7/B
( Ayakkabıcılar Çarşısı )
İskenderun / Türkiye
Tel: 0.326.614 59 62 - 612 0 612
Cep:0 532 343 27 15
Fax: 0.326.614 25 27
Ankara Şube Tel : 0 (507) 023 06 13
http://www.akademicerrahi.com.tr/pestkontrol
Email: guvenhasere@akademicerrahi.com.tr